poczytajcie CIEKAWE

Moderator: krzysglo

avico

Post autor: avico »

Masz 100% RACJI.

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Obelnik »

Panowie pszczelarz to uczciwy i porządny człowiek. Miód ma być miodem, dziadostwo można sprzedać tylko jeden raz. Klient jak raz kupi dobry produkt u pszczelarza wraca. U mnie są tacy, którzy kupują mój miód od 25 lat. Nie bądźmy "trzymaczami pszczół" oni byli i będą. Pozdrawiam
Wacław Białogłowicz

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

pisząc to nie miałem na myśli amatorów,bo nawet faktury na sklep nie mogę wypisać jak nie prowadzę działalności,chodziło o kontrolę PIH na sklepach no i że nie wierzę że unia eur.w tym i polska wpuszczają na nasz rynek produkty spożywcze złej jakości zafauszowane z chin,a więc cały bajzel odbywa się na naszym podwórku

jv2m
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: jv2m »

trochę od tematu ale to zdanie nasuneło mi jak wielu pszczelarzy nie posiada dostatecznej wiedzy na temat zbytu miodu
Fred1 pisze:pisząc to nie miałem na myśli amatorów,bo nawet faktury na sklep nie mogę wypisać jak nie prowadzę działalności,
Tu trochę nie Masz racji; każdy pszczelarz posiadający rodziny pszczele , prowadzi działalność rolniczą bez względu czy posiada gospodarstwo rolne 1h , czy ma mniej niż 80 rodzin jest rolnikiem ryczałtowym , a to niesie pewne uprawnienia ;
-w jego imieniu nabywca może wstawić fakturę RR
-sklep , stołowka w celu zaksięgowania miodu od pszczelarza może wystawić tzw, dowód wewnętrzny
- nie ma zadnych przesłanek zakazujących rolnikowi ryczałtowemu wystawienia rachunku zwykłego
oczywiście chodzi tu o sprzedaz bezpośrednią
Pszczelarz zgodnie z wymogami ma prawidłowo oznakować słoik z miodem, oraz mieć zgłoszoną sprzedaż bezpośrednią do lekarza weterynarii

I po co skupy mają zarabiać, wystarczy poszukać odbiorców i wytłumaczyć jak mogą od nas miod nabyć.

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

Myślę że to dobrze, że w gazetach piszą o podrabianych miodach w supermarketach. Społeczeństwo staje się bardziej świadome zagrożenia i że nie każdy miód jest dobry.
Zmusza to pszczelarzy do nabywania umiejętności konwersacji i wiedzy o właściwościach miodu, również zachowania higieny na każdym etapie pozyskiwania i sprzedaży miodu.
W pełni zgadzam się z jv2m, po co dawać zarabiać pośrednikom,lepiej sprzedać samemu
lub tam gdzie nałożą niewielką marżę.
Pozdrawiam!!!
rostewit

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

tylko żeby powiedzieli jeszcze skąd ten miód pochodzi bo przeważnie są insynuacje co do nas raz tylko usłyszałem że w jednym gigancie bodajże Tesco znaleźli w miodzie chloramfenikol miód ten pochodził z Chin
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pyndzel »

W Tesco i Auchan ale szybko ucichło - teraz na miodzie piszą z Uni i poza. Państw nie piszą ciekawe dlaczego?

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

tyle razy już pisałem że:jak nie odwirujesz pokarmu zimowego,jak będziesz wiosną dokarmiał-będziesz miał zafałszowany miód[zwalanie winy na chińczyków niema sensu]ale ja nie chcę być bogaty' ładujcie cukru ile wejdzie'przynajmniej ja mam zbyt po cywilizowanej cenie

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pyndzel »

Fred1 widziałeś jak miód jest przewożony z Chin? w jakich pojemnikach i co zawiera? Dopiero na szkoleniu w Puławach zobaczyłem!!! Nie da się opisać brak słów! dlaczego po analizie miodu z opisem ''wyprodukowano w Polsce'' znaleziono pyłek roślin tropikalnych!

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Fred wiem coś na ten temat lecz są też i tacy co nie wiedzą lub wiedzą lecz udają że niewiedzą tylko że oni nie sprzedają miodu w gigantach
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: rostewit »

Odnoszę wrażenie że Fred nie wierzy w import miodu chińskiego.Proszę zacząć czytać regularnie czasopisma pszczelarskie i trochę się oświecić.
rostewit

lukasz1905
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: lukasz1905 »

a ja wiem jak oni to robią czytałem kiedyś na ten temat wystarczy mieszanka 10 % miodu polskiego i reszta chińszczyzna i już możne być made in Eu tak przepisy obchodzą albo eksportują najpierw do Niemiec gdzie przepisy sa dużo mniej rygorystyczne a z Niemiec obrót w Eu już nie jest problemem bo nie może być dyskryminacji europejskiego handlu prosty przykład spleśniałe orzechy z chin do polski nie przeją a do Niemiec już tak inne przepisy , a w Eu to już nie problem :d pozdrawiam
początkujący

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: eryk.klemens »

W temacie poczytajcie ciekawe: z niemieckiego forum link podręcznik pszczoły - choroby pszczół (niestety po angielsku) http://pubs.cas.psu.edu/FreePubs/PDFs/AGRS116.pdf

robert-a
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: robert-a »

Na etykietkach można zobaczyć opis "miód z UE plus z poza UE" czyli mieszany ciekawe w jakich procentach.

atlantum
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: atlantum »

eryk.klemens pisze:W temacie poczytajcie ciekawe: z niemieckiego forum link podręcznik pszczoły - choroby pszczół (niestety po angielsku) http://pubs.cas.psu.edu/FreePubs/PDFs/AGRS116.pdf
Przyznaję pozycja godna polecenia zwłaszcza dla początkujących pszczelarzy, obrazowe przedstawienie najczęstszych chorób pszczół jak i tych z którymi możemy mieć wkrótce do czynienia. Ale oby do tego nie doszło. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ