Apiwarol

Moderator: krzysglo

ian_cox
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ian_cox »

Będziesz Avico niesłychanie zdziwiony czytając prędzej czy później sprawozdania z 4. EurBee w Ankarze. Dlaczego? Sam zobaczysz.

avico

Post autor: avico »

Największe zdziwienie wywołuje bezinteresowna nienawiść pszczelarzy do pszczelarzy.
Zmiany zdań i kierunków wśród naukowców nie wywołują zdziwienia, a jedynie stanowią dowód, że coś się dzieje. Najlepszym tego dowodem jest Kopernik.
Dokąd nie ma niezaprzeczalnych dowodów, to bazuję na dotychczasowej wiedzy.
Nie mam zamiaru wdawać się w bezprzedmiotowe spory, bo szkoda na to mojego czasu. Tym bardziej, że dyskusja nie przebiega na linii ad meritum, ale ad personam.

Na forum piszę zgodnie z posiadaną wiedzą, co nie oznacza, że jestem nieomylny. Z radością podejmuję merytoryczne dyskusje. Kiedy odbiegają od tematu, a rozmówca zwyczajnie się czepia - ignoruję go. Nie muszę czytać jego wypocin, tak jak on moich.

Twój wpis oprócz wątków osobistych zawiera merytoryczna informacje, więc odpisuję.
Może zanim sprawozdania będą upublicznione, wyjawisz co nieco. Chyba takiemu celowi między innym służą fora.

birkut

Post autor: birkut »

pan panie avico nie prowadzi merytorycznej dyskusji pan próbujesz narzucac swoją wole , a to nie wolno pisac ze ktos bedzie miał matki , (bo pan tez je bedzie miał wiec konkurencja zbędna) a to ze uczeni to głąby bo pan wiesz lepiej, oczekamy zobaczymy kto ma racje mnie swej woli pan napewno nie narzucisz innym prawdopodobnie tezx , i powiem panu jeszcze jedno , (ie interesuje mnie czy pan sie obrazisz czy nie zwisa mi to) kiedys Jaron to było coś co znali wszyscy pszczelarze , matki od Jaronia kazdy chciał a teraz zszedłes pan na psy , bo kto z postepem nie idzie ten sie cofa ,

ian_cox
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ian_cox »

avico pisze: Na forum piszę zgodnie z posiadaną wiedzą, co nie oznacza, że jestem nieomylny. Z radością podejmuję merytoryczne dyskusje. Kiedy odbiegają od tematu, a rozmówca zwyczajnie się czepia - ignoruję go. Nie muszę czytać jego wypocin, tak jak on moich.

Twój wpis oprócz wątków osobistych zawiera merytoryczna informacje, więc odpisuję.
Może zanim sprawozdania będą upublicznione, wyjawisz co nieco. Chyba takiemu celowi między innym służą fora.

Bardzo mi przykro, że po raz kolejny pokazujesz światu swoje dyletanctwo. Żadna to nowość. Wrzuć do wyszukiwarki hasło "mikrosporidia". Więcej Ci nie będzie trzeba. Wątpię jednak, żebyś zrozumiał wagę tego odkrycia dla hodowli pszczół. Ale doucz się, doucz!

avico

Post autor: avico »

Jak na razie niewiele mamy wpisów z dziedziny jaką zajmuje się ten dział forum.
Jeżeli panowie birkut i in_cox nie mają nic merytorycznego do powiedzenia, to proponuję wpierw lekturę regulaminu forum. Zarówno moja ocena, jak również moich matek i sposobu obsługi przeglądarki nie mieszczą się w tym dziale.

Prawdę mówiąc, liczyłem na prawdziwą wiedzę, ponieważ dyskutanci podnoszą w taki sposób tematy, jakby były im dobrze znane, a później tylko się czepiają tych, którzy mają odmienne zdanie lub wątpliwości.

Birkut nie będąc nawet moim klientem ocenia matki mojej produkcji, zaś drugi uczy jak mam się posługiwać wyszukiwarką.

Przypominam, że piszecie w dziale: Choroby, szkodniki i zagadnienia sanitarno weterynaryjne, zaś poruszanym tematem jest Apiwarol.

birkut

Post autor: birkut »

avico , ostatni raz odpisuje na ten tutaj post , niema sensu toczyc go dalej , jak w któryms temacie napisał ci bodajze szlachciura, czy masz rację czy jej nie masz twoje musi byc na górze ( tak na marginesie zastanawiam sie czy nie toczy cię już skleroza)ja dałem wpis z adresem o odkryciach amerykanskich uczonych i nic wiecej , kto chciał otworzył poczytał i byłby koniec, gdyby do adresu nie dorwał sie avico, zaczał nowy temat na wyzywał profesow z hameryki nawrzucał nam forumowiczom, jak już niema pomysłu jakby tu obrócić kota ogonem w swoją stronę , to zaczyna z beczki ze temat był inny , zgadza sie ale od tego jest admin ,to raz ty zmieniłes temat to dwa , ty nie jestes moderatorem to trzy , i juz nikt ci nie odpisuje , ale czytają bo mam wpisy na privie , i na tym konczę ten temat-/ bo mój św. pamieci dziadziuś zawsze mi powtarzał , wnusiu nigdy nie dyskutuj z ludzmi którzy myślą ze widzą a nawet nie wiedzą w którą stronę patrzec,

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Szlachciura »

Temat jest doprawdy fascynujący i sądzę że powinniśmy drążyć go cały czas i słuchać ludzi którzy mają jakąś wiedzą w temacie.
Co oczywiście upoważnia nas do prowadzenia mniej lub bardziej fachowych dyskusji, wszak sprawa dotyka nas bezpośrednio i wielka szkoda że inicjatywa pszczelarzy spotyka się z tak ostrym atakiem avico

PS:
borkut..a wklejże tutaj jakiś link do sowieckiej strony to ten gość wtedy ucieszy się i będzie piał z zachwytu jakich to genialnych rosyjskich naukowców mamy...a tak zza oceanu.. ...Nie widzisz że gość ze swą mentalnością jest w latach pięćdziesiątych a wtedy albo ludzie oficjalnie mieli myśleć tak jak naczalstwo albo ... wiadomo co.
Problem w tym że teraz w Rosji trudno o odkrycia a Ci zza oceanu bezczelnie dostają po kilka Nobli corocznie a tego nasz "kolega" nie może już strawić....
Co do argumentu avico że personalne przytyki nie mogą się w tym wątku pojawiać to pozwolę sobie mieć inne zdanie niż on..
Otóż jak sam avico słusznie zauważył tematem tego wątku są między innymi -SZKODNIKI- dlatego te personalne uwagi kolegów do avico są jak najbardziej na miejscu.... :689:

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

A ja w tym roku Apiwarol zastosowałem tylko w 1 rodzinie.
W pozostałych rodzinach już drugi sezon Beevital.

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

krzysglo pisze:A ja w tym roku Apiwarol zastosowałem tylko w 1 rodzinie.
Dlaczego w tej rodzinie apiwarol? Może masz wyniki osypu w rodzinie leczonej BeeVitalem potraktowanej apiwarolem?
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Post autor: dominikptak »

Obrazek

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

dominikptak, wytłumacz tą tabelę, proszę.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Varroas de la colmena 10 un día después de aplicar el timol (por si alguien se anima a contarlas) el BeeVital no les hizo nada.

Obrazek

użyj tłumacza google, zdjecie i tabela pochodzą z hiszpanskiego forum pszczelarskiego:
http://salines.mforos.com/1838069/95365 ... la-varroa/

gutek603
Stukacz
Stukacz

Post autor: gutek603 »

Hej hej Dominiku.. to co tutaj pokazałes pachnie "prowokacją". Jakaś kupa czernego osypu i trochę literek kastylijskiej mowy. To jakaś popelina. Jeśli rozumiesz co jest na rzeczy w tym linku, to lepiej przedstaw fakty i wnioski swoje lub tych co o tym piszą. Wtedy dyskusja nabierze sensu. To co pokazujesz to ("sorry") odbieram jako walenie dzięcioła w betonowy mur!.

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Oczywiście ze prowokacja a raczej test na inteligencję i na to co pamięta się z łaciny ze szkoły średniej.
Tabela przedstawia dobowy osyp warrozy w pewnej hiszpańskiej pasiece.
Jak widać zastosowanie BVHC było zupełnie nieskuteczne i dopiero tymol lub w jednym przypadku paski Apivaru dały duży osyp.
Zdjęcie przedstawia dennicę ula 10 na drugi dzień po tymolu (osyp>1200) podczas gdy po beevitalu osyp był taki sam jak naturalny.

Wyjaśnienie tego zawarte jest drobnym drukiem pod tabelą:
HIVE CLEAN .... caducidad 02/2010

Beevital to nie wino i powiedzenie "im starszy tym lepszy" ma całkowicie odwrotny sens. Wnioski praktyczne każdy moze wysnuć sam.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

minikron pisze:
krzysglo pisze:A ja w tym roku Apiwarol zastosowałem tylko w 1 rodzinie.
Dlaczego w tej rodzinie apiwarol? Może masz wyniki osypu w rodzinie leczonej BeeVitalem potraktowanej apiwarolem?
Pominałem tę rodzinę przy polewaniu wszystkich Beevitalem. Jest ona na innym miejscu niż pasieka główna. Nie sprawdzałem osypu bo nie miałem czasu. Nie miałem przy sobie Beewitalu. W samochodzie miałem tylko opakowanie Apiwarolu. Zobaczyłem, że w tej rodzinie pszczoły się czyszczą na wylotku. Na pszczole zobaczyłem pasożyta.

Co do pytania: Może masz wyniki osypu w rodzinie leczonej BeeVitalem potraktowanej apiwarolem?

Nie mam takich wyników - bo tak nie robie.
Mam wyniki z kilku rodzin gdzie mam dennice osiatkowane. Ale to są wyniki po Beevitalu.
Nie pamietam dokładnie, ale po pierwszym polaniu pamietam wyniki 2 rodzin, pierwsza miała 30 szt a druga 16 szt. Po drugim polaniu 1 - ok.20 szt. a 2 - ok.30 szt. Wyników trzeciego polewania - nie pamietam, ale mniejszy niż drugi wynik.

ODPOWIEDZ