Ceny cukru

Moderator: krzysglo

pasieczna
Stukacz
Stukacz
Posty: 99
Rejestracja: 2008-11-04, 21:26

Post autor: pasieczna »

Jeszcze raz dzień dobry Państwu,

"Odradzam zakup syropu z zeszłego roku, a przynajmniej radzę sprawdzić, czy nie zaczyna krystalizować już w wiadrach.
Mój post nie jest antyreklamą, po prostu doszły mnie słuchy, ze syropy inne niż tegoroczne mają tendencję do krystalizacji."

Kupiłem dwie palety syropu pszczelarskiego, bezpośrednio u producenta. Data produkcji 18 grudnia 2010 r. z atestem i roczną gwarancją.

Przy tej okazji pozwolę sobie zwrócić uwagę, że przemysłowe syropy dla pszczół pozwalają na znaczne opóźnienie karmienia pszczół. Po prostu, pszczoły nie muszą się "wysilać" na rozkładanie sacharozy i tak jak podał avico, mieszanina cukrów prostych daje pszczołom niewielki nakład pracy, polegający na zaniesieniu tego syropu do komórek pszczelich i na jego zasklepieniu. Taka praca dla pszczół jest bardziej "przyjemnością" niż rzeczywistą pracą.

Możliwość opóźnienia karmienia pszczół o 6 tygodni jest bardzo ważna z dwóch powodów:

1. na wielu obszarach Niżu Polskiego pojawiła się nawłoć, i miodobranie robimy najwcześniej w połowie września. Zatem, karmieniem po tym terminie unikamy jakiejkolwiek możliwości zanieczyszczenia miodu syropem,

2. Na ogromnej większości obszarów wiejskich, prawie corocznie pojawia się spadź w ilościach nieprodukcyjnych. Przy wczesnym karmieniu (połowa sierpnia) powstaje taka oto sytuacja: na syrop pszczoły dokładają niewielkie ilości spadzi, zatem zimą w pierwszej kolejności zjadają tę spadź, która przyczynia się do powstania biegunek. Przy późnym karmieniu, syrop pszczelarski przesłania ewentualnie zebraną spadź i pszczoły do niej docierają dopiero na wiosnę. Syrop przemysłowy dla pszczół stosuję dopiero trzy lata, ale rodziny na nim zimowane wychodzą na wiosnę zdrowe i tylko sporadycznie któraś z biegunką (w tym roku żadna - 83 zazimowane, 1 tylko padła - z głodu - kłąb zimowy uwiesił się tuż pod górną listewką ramek i rzecz jasna pszczoły nie wykorzystały syropu poniżej wąskiego paska podlistwowego).

Pozdrawiam

Maciej Winiarski

dziadekmiod
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-05, 13:56
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: dziadekmiod »

witam czytajac wasze posty nt. cen cukru i syropów mogę Wam zaoferować syrop glukozowy który posiadam (ok. 400kg) na pewno wyjdzie taniej niż zwykły cukier i mniejszym nakładem pracy o braku pszczelej biegunki nie wspominając. Wszystko do uzgodnienia;) informacje na PW lub gg 8532537

avico

Post autor: avico »

Mamy kolejny sukces i dbałość o zdrowie z fizyczną kondycją.


http://statichg.demotywatory.pl/uploads ... 28_500.jpg

[ Dodano: 2011-03-14, 09:44 ]
http://www.agronews.com.pl/pl/0,40,9032 ... anszy.html

dark210
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 28
Rejestracja: 2010-07-18, 18:16

Post autor: dark210 »

ja nie będę pisał dużo zdjęcia mówią same za siebie,(zrobione w TESCO w Chełmie, woj.lubelskie)
[center]
Obrazek

Obrazek[/center]

i teraz moje pytanie czy to jest zgodne z prawem ?? w dzisiejszych czasach ??

Szlachciura
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 109
Rejestracja: 2010-10-07, 20:40

Post autor: Szlachciura »

dark 210 dziwne pytania zadajesz... :690:
to właśnie mamy takie prawo i takie czasy.... :690: nie oglądasz mainstreamowych mediów....?????

daro

Post autor: daro »

Nie nie jest to zgodne z prawem.Ja jeszcze przed podwyżkami uparłem się i kupiłem za raz 50 kg mimo że pisano że 20 na jeden kwit.Nie można traktować jako zakup hurtowy ilości towaru który klient może wynieść ze sklepu własnoręcznie lub w wózku (nośność wózka).I Walcie się kierownicy z bożej łaski.

zento
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 47
Rejestracja: 2011-01-30, 22:32

dzwoniłem

Post autor: zento »

do Ławkowic gdzie dają pszczołą inwert już 8 lat i nie mają problemów z pszczołami. Pwoducentem jest firma amerykańska działająca we Wrocławiu, jak mi powiedziała osoba która zamawia ten produkt w w/w firmie tj.CARGILEM JEST ON TAŃSZY OD CUKRU lecz trzeba zamawiać kilka palet i zaanaczyć, że to dla pszczół, wówczas jest więcej cukrów fruktozowych. Gdy w kołach będzie dobra praca, to wszyscy zyskają, a zwłaszcza pszczoły i będziemy mieli gdzieś obce koncerny, sprzedające cukier. Nadmieniam, że inwert robiony jest ze zboża, a ono tak nie podrożało.Tylko teraz zająć się pszczołami a władze niech działają.

daro

Post autor: daro »

Będziemy mieli gdzieś OBCE KONCERNY --- Pwoducentem jest firma amerykańska działająca we Wrocławiu ----- JAKIEŻ TO POLSKIE !

mopman7
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-30, 19:19
Lokalizacja: Bestwiny

Post autor: mopman7 »

kol. daro- weź do tego cytatu dwa słowa więcej, a zmieni się całkowicie jego sens.

zento
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 47
Rejestracja: 2011-01-30, 22:32

daro

Post autor: zento »

masz całkowitą racje, że należy wspierać nasz przemysł, sam osobiście nie kupuję w żadnym obcym sklepie typu tesko, biedronka ,,intermarsz, castorana nomi, netto. Lecz co mamy robić jak już nie mamy swoich fabryk i wszystko jest w obcych rękach, z cukrowniami na czele. Tak nas wyprowadzili politycy, Balcerowicz teraz krytykuje a jak był ministrem to sam sprzedał połowę naszego majątku za bezcen, twierdził, że państwo utrzyma się z podatków i co z tego wyszło widzimy. Przepraszam, za politykowanie.

rostewit
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 209
Rejestracja: 2010-01-26, 13:35
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: rostewit »

Zento, a Chińskie produkty kupujesz, które zalały cały nasz rynek? A Niemiecki lek dla
pszczół Baywarol kupujesz? itd. bo ja nie. Jestem chociaż w zgodzie sam z sobą, bo
jednostki nie zmienią cały ten system, którym rządzi pieniądz.
Pozdrawiam.
rostewit

avico

Post autor: avico »

Patrzcie, jacy patrioci się znaleźli. Przez ten patriotyzm zaczniecie sobie palcem tyłki wycierać, bo polskiego papieru brak.

Glosowali za zmianą systemu, za kapitalizmem, to niech nie wierzgają, bo kapitalizm właśnie polega na tym, żeby taniej kupić, drożej sprzedać nie patrząc na nacjonalistyczne sentymenty. Przecież nikt nam nie zabrania w innych krajach otwierać sieci polskich sklepów.
Skoro sami zniszczyliśmy niemal wszystko co od pół wieku było budowane, to teraz mleko się rozlało.

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 379
Rejestracja: 2006-02-18, 14:54
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

avico pisze: Skoro sami zniszczyliśmy niemal wszystko co od pół wieku było budowane, to teraz mleko się rozlało.
Pól wieku masz na myśli 50 lat komunistycznego reżimu idź poleruj lepiej koreczki bo matki trzeba hodować a nie bredzić
Pól wieku to nas ale komuna niszczyła , temu jest tak jak jest dobrze że czerwoną bandę szlak trafił
Niemcy wojnę przegrali odszkodowania wojenne popłacili i jak żyją a my co ruskich karmiliśmy i utrzymywaliśmy sztuczne stanowiska pracy tonąc w długach
szkoda do reszty nerwów i czasu

avico

Post autor: avico »

Czego wchodzisz w bagno polityki? Polityka stanowi drugą stronę tej samej fałszywej monety.
Wykaż choć jeden punkt, w którym piszę nieprawdę.
Nie oceniam ustrojów ani nie tęsknię za tym co było. Wskazuję jedynie na skrzeczącą rzeczywistość. Nie jest moją winą, że prawda jest pokraczna.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 892
Rejestracja: 2008-05-31, 12:50
Lokalizacja: proszowice

Post autor: Marcinluter »

Wracając do cukru:) TANIEJE , kiedyś usłyszałem w pewnym programie " mass media to BÓG" i w pewnym sensie się zgadzam bo to media zapoczątkowały chaos z cukrem i wykreowały Tych złych i dobrych polityków. Patrząc na Kaczyńskiego- samo zło a Tusk krystalicznie czysty - niestety Polacy bezgranicznie ufają obietnicą i nieznający się na pewnych aspektach państwa głosują a raczej losują - kto "lepiej" wygląda i co w TV o nim jest.... Dopóki to się nie zmieni to będziemy mieli cyrk w sejmie a tym samym nasze podatki pójdą na nieprzemyślane cele lub do kieszeni polityków i rzeszy "biórw"
pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ