Szukam nauki

Moderator: krzysglo

pasiekanawzgorz
Obserwator
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: 2006-01-24, 10:04

Szukam nauki

Post autor: pasiekanawzgorz »

Jestem 44 letnim inżynierem mechanikiem. Pracuję od zawsze w dużej firmie produkcyjnej ale z tego co widzę to już chyba nie będzie długo trwało. Pszczołami do tej pory zajmowałem się hobbystycznie. Wiedzę i umiejętności mam takie sobie.
Chciałbym swoją pasiekę rozwinąć tak, aby przychód z niej był znaczący lub, aby to było jedyne miejsce mojej pracy. W związku z tym, szukam dużej profesjonalnej pasieki do której mógłbym przyjechać na naukę. Wyobrażam to sobie jako pracę w ramach wolontariatu, bezpłatnie, za jedzenie i spanie parę razy w roku, przez kilka, kilkanaście dni. Jeżeli byłoby spodziewane spiętrzenie prac, po powiadomieniu telefonicznym, przyjeżdżałbym z pomocą na jakiś sensowny okres czasu. W zamian liczyłbym na otwartość i sporą dawkę praktycznej nauki i wiedzy. Inna forma współpracy też jest możliwa.
Jestem facetem żonatym, dzieciatym i poukładanym i nie sądzę żebym stwarzał jakieś problemy w szerokim tego słowa znaczeniu.
Czekam na propozycję. Mój adres pasiekanawzgorzu@vp.pl.

avico

Post autor: avico »

Ostatnio byłem w Grzegórzkach k. Nidzicy u p. Stefana Tkaczuka (2.000 rodzin pszczelich). Każdego roku powiększa pasiekę i z pszczół żyją, jego rodzina i jego pracownicy. Jest On emerytowanym nauczycielem, życzliwie nastawionym do ludzi i dobrym fachowcem. Może warto znaleźć w książce telefonicznej do niego numer i zapytać wprost. Zgodzi się – dobrze. Nie zgodzi, to też dobrze, ale trzeba szukać dalej. Wydaje mi się, że fachowości trzeba szukać u fachowców. Nie sadzę, aby profesjonaliści siedzieli na forum. Oni maja inne zajęcia.

pasiekanawzgorz
Obserwator
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: 2006-01-24, 10:04

Post autor: pasiekanawzgorz »

Dzięki za poradę. Pozdrowienia.

Zablokowany