Centrum Pszczelarskie „Nektar” oraz Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu zaprasza na XIX Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności, które odbędą się w Karczowiskach Górnych w dniach 5-6 sierpnia 2023 roku.

Redakcja

Centrum Pszczelarskie „Nektar” oraz Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu zaprasza na XIX Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności, które odbędą się w Karczowiskach Górnych w dniach 5-6 sierpnia 2023 roku.

Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności na stałe wpisały się w letni kalendarz imprez naszego regionu. Od dziewiętnastu lat gromadzą tysiące odwiedzających. Co roku w pierwszy weekend sierpnia zapraszamy pszczelarzy, miłośników pszczół oraz konsumentów, na pokazy sprzętu pszczelarskiego, wystawy, koncerty, prezentacje i bogaty program szkoleniowy. Wszystko w klimacie pszczelarskiego święta, z mnóstwem atrakcji.

Targi stale się rozwijają i wzbogacają swój program o nowe elementy. W tym roku, zapraszamy na uroczystą inaugurację działalności Centrum Pszczelarstwa „Bez Barier” oraz ścieżki przyrodniczej „Pszczela edukacja”. Odbędzie się ona 5 sierpnia br. 

PPHU „Nektar” Cecylia i Waldemar Badeńscy, Małgorzata Guzowska oraz Regionalny Związek Pszczelarzy od lat działa na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych. Na tegorocznych targach będziemy mieli przyjemność otworzyć, pionierskie w swoim charakterze, Centrum Pszczelarstwa „Bez Barier”. Jest to unikatowe na skalę europejską miejsce, w którym umożliwiamy zajmowanie się pszczelarstwem osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi.  

Drugim wyjątkowym wydarzeniem będzie udostępnienie szerokiej publiczności nowej, wyjątkowej w swoim charakterze, ścieżki edukacyjnej – „Pszczela edukacja”. Poświecona jest ona pszczelarstwu i zagadnieniom związanym z ochroną przyrody. Ścieżka przybliża świat pszczoły miodnej w sposób przyjazny odbiorcy. Czekają na nich gry interaktywne, tablice edukacyjne, skansen pszczelarski oraz 2-metrowa pszczoła.

Na Targach Pszczelarskich,jak co roku,będzie można zaopatrzyć się w różnorodne miody, miody pitne, wyroby z produktów pszczelich, w tym kosmetyki. Będą stoiska z naturalną żywnością. Nie zabraknie bogatej oferty asortymentu pszczelarskiego.

Imprezie towarzyszyć będą koncerty. Posłuchamy światowych przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu Gosi Kornas z zespołem – finalistki programu The Voice of Poland. Szeroki wachlarz standardów muzyki swingowej, jazzu tradycyjnego i bossa novę, zaprezentuje Sergiej Kriuczkow Qiuntet. Swój najnowszy singiel „Bez pszczół”, promować będzie wokalistka jazzowa, laureatka odcinka „Szansy na Sukces” i uczestniczka The Voice of Poland – Klaudia Borczyk. Artystka jest ambasadorką kampanii społecznej #podziekujpszczole, do udziału w której zachęcać będziemy odwiedzających Targi. Zagrają także "Coolturalni" z GOKSiR Godkowo.

Pszczelarzy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pszczelarstwem, a także tych z długoletnią praktyką, zapraszamy na wykłady „Wybrane zagadnienia z gospodarki pszczelarskiej” oraz „ Prawne aspekty działalności pszczelarskiej”. Dla wszystkich odbiorców, niekoniecznie związanych z pszczelarstwem, zaadresowany będzie wykład - „Dobroczynne działanie produktów pszczelich”. 

W programie targów zaplanowano także pokazy nowoczesnego sprzętu do prowadzenia gospodarki wędrownej, pokaz tworzenia (dziania) barci przez specjalistów z Lasów Państwowych.

Będą także na familijne warsztaty z tworzenia tabliczek z wosku pszczelego. Chętnych do udziału, prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres skansenpszczelarski@gmail.com (decyduje kolejność zgłoszeń). 

Impreza jest bezpłatna dla jej uczestników. 


PROGRAM XIX TARGÓW PSZCZELARSKICH I TRADYCYJNEJ ŻYWNOŚCI:

SOBOTA, 5 SIERPNIA 2023
10:00 - Uroczyste otwarcie XIX Targów Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności 
10:15 - Wystąpienie Prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elblągu Waldemara Badeńskiego oraz zaproszonych gości
10:30 -Wręczenie odznaczeń zasłużonym pszczelarzom
11:00 -Otwarcie Centrum Pszczelarstwa „Bez Barier”
11:30  -  Otwarcie ścieżki edukacyjnej w Skansenie Pszczelarskim w Karczowiskach Górnych „Pszczela Edukacja”
12:00 – Biesiada

- Koncerty:   

Zespół "Coolturalni" z GOKSiR Godkowo
Gosia Kornas finalistka The Voice of Poland
Klaudia Borczyk ambasadorka kampanii „Podziękuj pszczole”

- Pokaz nowoczesnego sprzętu do prowadzenia Gospodarki Wędrownej – Michał Bugalski
- Barbara Łysoń o Kampanii „ Podziękuj Pszczole”
- Wystawa eksponatów z Muzeum im. ks. Jana Dzierżona w Kluczborku
- Program artystyczny
- Konkursy

17:00 -  Zakończenie 

WYKŁADY:
11:00 - „ Wybrane zagadnienia z gospodarki pszczelarskiej ” mgr inż. Piotr Nowotnik
13:30 – „Dobroczynne działanie produktów pszczelich” mgr inż. Piotr Nowotnik


NIEDZIELA , 6 SIERPNIA 2023
09:30 - Msza Święta Polowa (zapraszamy poczty sztandarowe)
10:30 - Otwarcie drugiego dnia targów
10:30 – Wystawa eksponatów z muzeum im. Ks. Jana Dzierżona w Kluczborku
10:30 -Barbara Łysoń o Kampanii „Podziękuj Pszczole”
11:00 - Familijne warsztaty z tworzenia tabliczek z wosku pszczelego
12:00 - Muzyczna Scena Rozmaitości

- koncert: Sergiej Kriuczkow Quintet

17:00 - Zakończenie targów

WYKŁADY:
11:00 „ Prawne aspekty działalności pszczelarskiej”- adwokat Katarzyna Białopiotrowicz 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu imprezy, szczegółowy program na www.nektar.com.pl


Organizatorzy:
PPHU „Nektar” – Cecylia Badeńska, Waldemar Badeński, Małgorzata Guzowska
Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu 
Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp.K

Partnerzy:
Fundacja Apikultura 
Kampania#podziekujpszczole
Nadleśnictwo Elbląg Lasy Państwowe 
Polski Związek Pszczelarski

Patroni:
Wojewoda Warmińsko-Mazurski
Starosta Powiatu Elbląskiego
Prezydent Miasta Elbląg
Wójt Gminy Gronowo Elbląskie
Burmistrz Pasłęka

Patroni Medialni:
TVP 3 Olsztyn
Radio Olsztyn

Projekt „Pszczela edukacja” oraz Centrum Pszczelarstwa „Bez barier” realizowany jest z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. 

„Pszczelarstwo” - wiedza i doświadczenie.
Zrób z tego pożytek!

 ZAMÓW PRENUMERATĘ