O nas

„Pszczelarstwo” to najstarszy w Polsce magazyn branżowy, wydawany nieprzerwanie od stycznia 1950 roku. Wówczas wydawcą czasopisma był Państwowy Instytut Wydawnictw Rolniczych, który w tym samym roku zmienił nazwę na Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne (PWRiL).

Kiedy, po niemal 40 latach,  w połowie 1991 roku PWRiL zrezygnował z wydawania własnych czasopism, ówczesna redaktor naczelna pisma, Elżbieta Gmurczyk, zaproponowała, aby miesięcznik ukazywał się pod szyldem Pszczelniczego Towarzystwa Naukowego. Prezesi, prof. Wojciech Skowronek i prof. Andrzej Pidek zgodzili się na przejęcie tytułu i tak już zostało… Od 1991 roku wydawcą „Pszczelarstwa” jest Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe z siedzibą w Puławach przy ulicy Sosnowej 1.

Głównym celem pisma jest popularyzacja  rzetelnej wiedzy na temat wszystkich zagadnień związanych z pszczelnictwem i pszczelarstwem. Gwarantuje to współpraca z pracownikami naukowymi, a także doświadczonymi  pszczelarzami. Merytorycznym wsparciem służy również Rada Programowa, w której skład wchodzą uznani naukowcy i  praktycy.

Na łamach magazynu poruszamy ważne dla branży pszczelarskiej tematy, prezentujemy różnorodne opinie i poglądy, dzielimy się radami, wskazówkami, podpowiadamy najlepsze rozwiązania. Zależy nam również, aby miesięcznik był czasopismem żywym i jak najlepiej odpowiadał potrzebom Czytelników. Z tego powodu cenimy sobie nadsyłane do redakcji propozycje artykułów czy tematów wartych omówienia. 

Czasopismo powstało z myślą o pszczelarzach, dlatego chcielibyśmy, aby służyło zarówno tym, którzy dopiero poznają arkana tego zajęcia, jak i tym, dla których pszczelarstwo to zawód. 

Redakcja:

Redaktor naczelna: dr hab. n. wet. Krystyna Pohorecka 
Redakcja i korekta językowa: Magdalena Kulczycka
Sekretarz redakcji: Kamila Cyfra
Projekt, opracowanie graficzne: Monika Karvázy

Adres redakcji: 
ul. Grabskiego 7A/8
24-100 Puławy

Tel. - sekretarz redakcji - 797 388 099

Tel. - redaktor naczelna  - 797 444 361
E-mail: redakcja@miesiecznik-pszczelarstwo.pl

Adres strony internetowej:
www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl
 

Rada Programowa:

prof. dr hab. Sławomir Bakier;
dr hab. Paweł Chorbiński prof. UP we Wrocławiu;
prof. dr hab. Jerzy Demetraki-Paleolog;
prof. dr hab. Bożena Denisow;
Janusz Kasztelewicz;
Krzysztof Loc;
dr Dariusz Teper;
prof. dr hab. Jerzy Wilde (przewodniczący Rady Programowej) 


 

„Pszczelarstwo” - wiedza i doświadczenie.
Zrób z tego pożytek!

 ZAMÓW PRENUMERATĘ